072-3308589

מטבחי לוגת – מטבחים בעיצוב אישי
מטבח מודרני לבן
פורסם בתאריך:25/11/18
כותב: מטבחי לוגת
מטבח מודרני לבן

מטבח מודרני לבן

עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות בו השפעות טרנדיות ומגמות שבאות והולכות. דווקא על רקע השינויים בתחום הזה ניכר סוג עיצוב ספציפי של מטבחים שנראה שנמצא כאן כבר זמן רב ולא עומד להיעלם בקרוב: זהו המטבח המודרני המאופיין בצבע הלבן.

מטבח מודרני לבן – למה לבן?

יש הרבה צבעים בעולם, ואת כולם אפשר לחבב או לסלוד מהם, אבל נדמה שהקונצנזוס הרחב מכולם קשור לצבע הלבן. עבור רוב אוכלוסיית העולם, כך עלה במחקרים שונים, צבע לבן משרה רוגע ומתחבר באופן אסוציאטיבי עם טוהר, יופי ואפילו קדושה. מטבח בצבע לבן הוא מעין סמל סטטוס, ומשרה אווירה של יוקרה מחד וצניעות מאידך אל כל יתר החדרים בבית.

לבן נחשב לאחד מן הצבעים היפים ביותר, ולמרבה המזל הוא גם אחד מן הצבעים שמחמיאים לכל צבע אחר. במטבח לבן העגבנייה תיראה אדומה יותר, התפוז יהיה כתום יותר והחציל יבהיק בצבעו הסגול. מטבח לבן הוא מטבח מואר, וגם אם מימדיו קטנים באופן יחסי, הרי שהאור המוחזר מן המשטחים הבהירים שלו ישווה לו תחושה של חלל גדול הרבה יותר.

מטבח מודרני לבן – למה מודרני?

ככלל, מטבחים מודרניים הם מטבחים שעיצובים מינימליסטי. קיים בהם שימוש רב בקווים ישרים, אור טבעי ומיעוט אלמנטים דקורטיביים. לכאורה מדובר בעניין פשוט, אבל דווקא כאן טמון הצורך לתכנן את המטבח באופן קפדני – כדי למנוע מראה עצל ודל אלא להדגיש את הפונקציונליות שבו.

מטבח מודרני בדרך כלל יכלול שילוב של המילה האחרונה בתחום הטכנולוגיה למטבחים, לרבות מדפים נשלפים, דלתות שקטות, מעליות נסתרות בארונות ואפילו חיבורים ייעודיים למחשב נייד או לטאבלט. אחרי הכל, מדובר במטבח מודרני וככזה הוא צריך לשדר חדשנות.

באשר לבחירת הצבע – מטבח מודרני בדרך כלל יגיע בצבעים אחידים ומונוכרומטיים. לבן, כאמור, הוא הצבע השולט בתחום הזה כבר תקופה ארוכה וככל הנראה ימשיך להיות המועדף על אזרחי ישראל, בין היתר בזכות האסוציאציות הנוספות שהוא טומן בחובו כפי שפורטו לעיל.

למי מתאים מטבח מודרני לבן?

אם אתם מתגוררים בבית פרטי או בדירה, מטבח מודרני לבן יאיר לכם את הבית ויתאים באופן מושלם לחלל הקיים בביתכם. זהו מטבח פונקציונלי, שמשתלב עם כל פלטת צבעים קיימת ומשרה סביבו אווירה ביתית ונעימה. בפרט, אגב, אם החלל המוקדש למטבח קטן יחסית – ואז הצבע הלבן ייצור תחושה כאילו החלל גדול יותר.

אם אתם עובדים במשרד, בחנות או בעסק, מטבח מודרני לבן הוא בחירה אידיאלית כמטבחון: הפרקטיות שלו, יחד עם העיצוב ההייטקי, ישרו אווירה חיובית בקרב העובדים שיגיעו לבקר בו בהפסקות הקפה או בארוחת הצהריים – וזו אחת הסיבות העיקריות בעטיין מטבחים כאלה הם הבחירה המועדפת על רבים ממעצבי המטבחונים המשרדיים כיום.

בשורה התחתונה: מטבח מודרני לבן הוא אחד המטבחים הפופולריים ביותר בקרב הישראלים, ובחירה בו היא בחירה טובה עבור כל מי שמבקש ליהנות ממטבח פונקציונלי, נעים ונוח.

מאמרים אחרונים

מטבח מודרני לבן
מטבח מודרני לבן
מטבחי לוגת 25.11.18
מטבח מודרני לבן עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות ב
מטבחים כפריים מעוצבים
מה הופך מטבח לכפרי?
מטבחי לוגת 19.11.18
מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי? מאז ומעולם
תאורת לד למטבח
תאורת לד למטבח
מטבחי לוגת 28.10.18
המטבח הוא מרכז הבית! זוהי עובדה שאין עליה חולק. כולנו יודעים
איך מתאימים את המטבח לדירה שלנו?
חידוש ושיפוץ מטבחים ישנים
מטבחי לוגת 26.09.18
חידוש המטבח הביתי שלכם לאו דווקא מצריך שבירת קירות והוצאה של

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו בגוגל פלוס
עקבו אחרינו באינסטגרם